2016-06-27

WAKACYJNY KURS RYSUNKU ODRĘCZNEGO 2016 W SZKOLE RYSUNKU ELIPSA

Szkoła zaprasza osoby zainteresowane kandydowaniem na studia lub sprawdzeniem się w meandrach rysunku odręcznego w trakcie kursu wakacyjnego 2016. Zajęcia pozwalają nie tylko poznać arkana tej pięknej sztuki w zakresie architektury i projektowania oraz również zwiedzić Kraków i ciekawe miejsca w mieście. W trakcie zajęć planowana jest wizyta m.in w Ogrodzie botanicznym, Cricotece, dzielnicy Kazimierz, Podgórze, Muzeum lotnictwa i innych nowoczesnych i historycznych lokalizacjach.

Zajęcia prowadzone są w profesjonalnej pracowni kursu rysunku przez architektów, członków SARP i IARP, doktora inż. arch. oraz magistra inż. arch. WAPK, KA z doświadczeniem branżowym i dydaktycznym. W programie przedstawiamy system pracy projektanta, prezentujemy oryginalne oprogramowanie CAD, którym dysponuje nasza pracownia, a przede wszystkim prezentujemy sztukę rysowania w technice ołówkowej i nie tyko. Zajęcia odbywają się w Pracowni Elipsa przy ul. Krowoderskiej 6/14 oraz w plenerach Krakowie. Naszym atutem jest praktyczna wiedza w zakresie projektowania oraz doświadczenie w nauce rysunku od 1998 roku. Elipsa jest jednym z najdłużej działających kursów rysunku w Krakowie.

Dla osób całkowicie początkujących, chcących zacząć pracę przed dłuższym kursem, aby mieć podstawy rysunkowe, a także osób zainteresowanych rysunkiem odręcznym i rysunkiem architektonicznym przygotowaliśmy tematykę stosowną do wybranego lub planowanego kierunku studiów. Wakacyjny kurs rysunku jest również doskonałym sposobem na zwiedzenie Krakowa i spędzenie czasu dla osób z poza miasta. Rysujemy obiekty zabytkowe, a także zieleń parkową i architekturę współczesną oraz tematy z zajęć całorocznych i tematy egzaminacyjne m.in. podstawy perspektywy, zasady tworzenia brył prostych, modelowanie brył w rysunku itp.

W kursie rysunku uczestniczą osoby przede wszystkim początkujące oraz nasi kursanci szlifujący również w wakacje swoje umiejętności.

Wakacyjny kurs rysunku architektonicznego po odwiedzeniu naszej pracowni rysunkowej oraz zapoznaniu się z interesującą systematyką kursu może stać się przedwstępem do dłuższej pracy na całorocznym kursie rysunku Elipsa.

Systematycznie, cierpliwie i powoli wprowadzamy w arkana rysunku odręcznego.

6 dni po 4 godziny zegarowe dziennie

I TURA 27.06.2016 - 02.07.2016

ZARYS PROGRAMU:

1. Podstawy perspektywy.

Konstrukcja perspektywiczna.

Konstrukcja brył elementarnych (sześcian, ośmiobok, walec, ostrosłup)

2. Martwa natura.

Omówienie zasad.

Kompozycja brył.

Kompozycja złożona.

Przedstawienie rysunku walorowego.

3. Zieleń, rysunek z natury w plenerze.

4. Architektura

Wnętrze architektoniczne.

Detal.

Obiekt małej architektury.

Budynek.

5. Podstawy projektowania.

Omówienie zasad projektowania w zakresie występującym na egzaminach

Przedstawienie na podstawie zrealizowanych projektów przez prowadzących kurs - zasad pracy architekta, projektanta wnętrz i architekta krajobrazu


Polityka Prywatności