2015-07-17

Animator czasu wolnego - kurs w WSB w Gliwicach

Animator czasu wolnego to kurs organizowany 24 lipca przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Gliwicach. Początek zajęć o godzinie 8:00. Zapisy przyjmowane są do 17 lipca.

Animacja czasu wolnego to dział współczesnej turystyki oraz hotelarstwa, zajmujący się organizacją czasu wolnego ludzi, przebywających w ośrodkach wczasowych i turystycznych. Podstawową jej funkcją jest zapewnienie turystom rozrywek podczas ich pobytu w danym miejscu. Najczęściej przybiera to postać zorganizowanego programu animacyjnego, w którym znaleźć można zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne i specjalne animacje dla dzieci. Animator czasu wolnego to profesja coraz częściej popularna na rynku pracy. Trudniących się nią ludzi spotkać można przede wszystkim w towarzystwie gości hotelowych w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie w kraju i za granicą. Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy na temat nowoczesnych form animacji dzieci i młodzieży. Trening praktycznych umiejętności animacyjnych. Przekazanie wiedzy na temat możliwości poszukiwania pracy animacyjnej.

Zostań ANIMATOREM - Jeden z najbardziej poszukiwanych i dobrze płatnych zawodów! Dobrego animatora cechuje przede wszystkim uśmiech i entuzjazm. Powinien potrafić zaszczepić uczestnikom wzorce aktywnego wypoczynku i wykreować atmosferę. Musi też umieć dostosować program do warunków pogodowych oraz uczestników. Nieodzowne cechy to także odpowiedzialność, sumienność, zaangażowanie, odporność na stres. Praca ta wymaga ogromnych zdolności adaptacyjnych oraz łatwości nawiązywania kontaktów z ludźmi. Chociaż na pierwszy rzut oka praca przypomina wymarzoną, nie każdy mógłby się w niej spełnić. Częste wyjazdy zagraniczne na które świadomie decyduje się animator, to nie tylko możliwość poznania świata, to także długotrwała rozłąka z bliskimi i dotychczasowym środowiskiem. Trzeba mieć naprawdę mocny charakter, by podołać nałożonym obowiązkom.

Metody pracy:

  • Studium przypadku, ćwiczenia w parach, ćwiczenia grupowe, trening, mini wykład
  • Stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia: 10/90
  • Szkolenie realizowane jest w formie aktywnych warsztatów.
  • Uczestnicy doświadczają różnych form animacji. Doświadczenie prowadzi do omówienia w celu wyciągnięcia wniosków. Po fazie wniosków następuje implementacja treści.
  • Szkolenie realizowane jest wg cyklu Kolbe'a

Kurs realizowany jest w czasie 8h szkoleniowych.

PROWADZĄCY: Iwo Konopek: Trener, coach, socjolog i pedagog. Specjalista od rozwoju osobistego i komunikacji. Prowokator zmian, inspirator do działania, poszukiwacz zasobów. Ponad 600 dni szkoleniowych w zakresie komunikacji interpersonalnej, rozwoju kompetencji społecznych, budowania zespołu, obsługi klienta, sprzedaży i innych umiejętności miękkich w biznesie. Kreator wizerunku, trener autoprezentacji. Doświadczenie trenerskie budował zaczynając od korporacji i firm sieciowych (Empik Sp. z o.o., Poczta Polska, Orange, Telbridge Sp. z o.o.), poprzez firmy sektora MŚP, na jednostkach sektora publicznego kończąc.

Autor warsztatów rozwojowych wykorzystujących techniki parateatralne. Założyciel i lider kabaretu Pojutrze oraz teatru ulicznego Dialog. Współautor warsztatów teatru improwizacji dla trenerów. Prowokator i improwizator. Prywatnie pasjonat gotowania, teatru i żeglarstwa. Mistrz abstrakcyjnego, sarkastycznego humoru, podchwytliwych pytań i zagadek, kamiennej twarzy i mrugnięcia okiem.

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Akademii Trenerów Biznesu.

TERMIN SZKOLENIA: 24.07.2015, godz. 08:00 - 16:00

MIEJSCE: Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, ul. Piłsudskiego 9, 44-100 Gliwice, aula

CENA:

  • Studenci i Absolwenci WSB - 250 zł
  • Pracownicy WSB - 250 zł
  • Osoby spoza Uczelni - 280 zł

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu oraz CERTYFIKAT oparty w zgodzie z kuratorium oświaty, dający uprawnienia państwowe.

Ilość miejsc ograniczona. Maksymalnie 10 osób!
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy kierować na adres: natalia.ulanowicz@wsb.net.pl lub telefonicznie: 32 335 40 19 wew. 14. - wraz z dowodem wpłaty.

ZGŁOSZENIA DO 17.07.2015r.

Więcej informacji na stronie: http://www.wsb.net.pl/animator-czasu-wolnego


Polityka Prywatności