29.07 - 25.08.2014

XXIV letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej w Cieszynie

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego organizuje od 29 lipca do 25 sierpnia XXIV letnią szkołę języka, literatury i kultury polskiej. Uroczysta inauguracja wydarzenia, w której udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny, odbędzie się 30 lipca o godz. 12.00 w Centrum Konferencyjnym UŚ w Cieszynie.

Od 29 lipca do 25 sierpnia 2014 r. w Cieszynie będzie odbywać się XXIV letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej organizowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Prawie 130 osób z ponad 30 krajów świata (m.in. z Azerbejdżanu, Brazylii, Białorusi, Chorwacji, Macedonii, Korei Północnej i Południowej, Chin, Japonii, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Słowenii, Serbii, Niemiec, Kanady, Kazachstanu i Uzbekistanu) weźmie udział w wydarzeniu. Przez miesiąc będą doskonalić swoją znajomość języka polskiego, poznawać polskie tradycje i zwyczaje, zwiedzać Polskę i wspólnie cieszyć się latem. Specjalnie dla uczestników letniej szkoły zostały przygotowane       programy: akademicki i popularny, w ramach których specjaliści z różnych          dziedzin - m.in. pracownicy Uniwersytetu Śląskiego, a także Akademii Muzycznej      im. Karola Szymanowskiego i Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki zaprezentują problemy badawcze i ciekawe informacje związane z Polską.                                                                                                                                                      

Uroczysta inauguracja wydarzenia, w której udział weźmie prorektor                     ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny, odbędzie się 30 lipca o godz. 12.00  w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Bogaty program kulturalny letniej szkoły zawiera między innymi wyjazdy         naukowo-dydaktyczne do Katowic, Pszczyny, Oświęcimia, Krakowa oraz w Beskidy,    a także gry i zabawy językowe, wieczory poezji, teatr studencki, spotkania              z dziennikarzami, politykami oraz znanymi osobami z polskiego świata artystycznego, seminarium wiedzy o Śląsku, a także wieczór polskich pieśni i piosenek. Jednymi          z najważniejszych wydarzeń będą: Sprawdzian z polskiego - konkurs ortograficzny dedykowany obcokrajowcom, w którym główną nagrodą będzie bezpłatny udział        w przyszłorocznej letniej szkole języka, literatury i kultury polskiej oraz Wieczór Narodów, w czasie którego studenci zaprezentują swoje kraje oraz wspólnie zatańczą poloneza na cieszyńskim rynku.

Letnia szkoła jest jedynym w swoim rodzaju kursem językowym skierowanym do międzynarodowego grona odbiorców, który ma na celu promocję Polski, języka polskiego, polskiej literatury i kultury w świecie.


Polityka Prywatności