Zapisy do 20 czerwca 2013 r.

Sztuka współczesna. Inwestowanie i marketing

Założeniem kursu jest stworzenie unikalnych sytuacji do poznania zasad działania galerii, domu aukcyjnego, ich współpracy z artystami i wreszcie bezpośredniego spotkania z artystą w jego pracowni.

Kurs ma charakter uzupełniający do zajęć przeprowadzonych w ciągu roku akademickiego. Zachowuje jednak swoją niezależność i skierowany jest do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi ze sztuką współczesną w kontekście jej wymiaru rynkowego oraz osób, które poprzez unikalne spotkania z artystami szukają inspiracji i wiedzy. Wiedza, doświadczenie, jakie można uzyskać są propozycją na tyle wyjątkową, że trudno zrealizować taki zamysł indywidualnie.

Kurs odbędzie się w cztery soboty lipca. Składać się będzie ze spotkania w galerii (wykład, prezentacja) i odwiedzin pracowni artysty. Każdorazowo spotkanie trwa 4 godziny (2 godz. galeria, 2 godz. pracownia). Wszystkie galerie zlokalizowane są w Warszawie lub okolicach (Anin) w obrębie kursowania komunikacji miejskiej. W razie potrzeby Uczelnia zapewni transport do galerii położonej w Aninie.


Ofertowy plan zajęć (zatwierdzony i uzupełniony po uruchomieniu kursu):

spotkanie 1 - 6 lipca 2013
Artinfo, wizyta w siedzibie największego internetowego portalu aukcyjnego w kraju. Twórca i właściciel portalu Rafał Kamecki omówi historię portalu, zasady jego funkcjonowania i specyfikę aukcji internetowych oraz porównanie naszej sytuacji z rynkami zewnetrznymi

Krzysztof Bednarski, wizyta w mieszkaniu/pracowni rzeźbiarza uznawanego za jedną z wybitniejszych postaci na naszej scenie artystycznej. Artysta jest niebywale aktywny - miał w ciągu kilku ubiegłych lat szereg ważnych i dużych wystaw w Muzeach, Centrach sztuki i galeriach, jest laureatem kilku nagród i konkursów na pomnik, między innymi wygrał konkurs na pomnik Felliniego w Rimini. Opowiada o swojej twórczości i swoim umiejscowieniu na rynku w sposób błyskotliwy, komunikatywny i szczery.

spotkanie 2 - 13 lipca:
Galeria Propaganda, jedna z kluczowych polskich galerii prowadzona przez Pawła Sosnowskiego, który ma trzydziestoletnie doświadczenie w handlu sztuką,a oprócz tego jest kuratorem wielu wystaw, animatorem wielu przedsięwzięć artystycznych, krytykiem i dokumentalistą telewizyjnym. W czasie spotkania zaprezentuje portfolio artystów galerii i opowie o prowadzeniu galerii, zmieniających się trendach i ewolucji handlu sztuką.

Ryszard Grzyb, artysta, którego warto poznać: jeden z członków znanej GRUPPY (anarchizującej grupy malarzy z lat 80.), dowcipny i konkretny, twórca obrazów (bardzo popularne na rynku) a także poeta, którego teksty zamieniają się w przedmioty artystyczne.

spotkanie 3 - 20 lipca
Galeria LETO, młoda galeria zajmująca się młodą sztuką. Prowadzi ją z olbrzymim sukcesem Marta Kołakowska, która opowie o miejscu galerii na senie artystycznej, zasadach współpracy z artystami, sposobach ich lansowania. Jednym z artystów jest Konrad Smoleński, którego praca reprezentuje Polskę na tegorocznym Biennale w Wenecji. Artystą reprezentowanym przez galerię jest także Radek Szlaga

Radek Szlaga, artysta najmłodszego pokolenia, który zajął w ubiegłym roku pierwsze miejsce w rankingu Kompas sztuki. Ma swoją pracownię przy Dworcu Wschodnim, w starej kamienicy przeznaczonej na pracownie i inicjatywy artystyczne. Odniósł spory handlowy sukces przede wszystkim na zagranicznej scenie. Opowie o meandrach rynku sztuki i współpracy z marszandami.

spotkanie 4 - 27 lipca
Izabela Jabłońska, doświadczony doradca w sprawie inwestowania w sztukę, a także specjalistka od problematyki aukcji. Przedstawi panoramę naszego rynku aukcyjnego.

Tomasz Ciecierski, klasyk nowoczesności, artysta bardzo intensywnie obecny na scenie artystycznej od połowy lat 70. Jest przykładem malarza, którego kariera rozwijała się równo, by osiągnąć swoją pełnię. Kupowany przez muzea i kolekcjonerów, współpracuje od lat z zagranicznymi galeriami, a przy tym bacznie obserwuje scenę sztuki. Opowie o swoich doświadczeniach i zawodzie artysty malarza. Ma pracownię w dawnej fabryce, doraźnie przystosowaną na jego potrzeby.

Harmonogram kursu*:
Każdorazowo spotkanie trwa 4 godziny (2 godz. galeria, 2 godz. pracownia)
6 lipca 2013
13 lipca
20 lipca
27 lipca

*harmonogram może ulec nieznacznym zmianom

Cena Kursu: 1200zł

Dane do przelewu:
Collegium Civitas, 00-901 Warszawa, plac Defilad 1, XII piętro
BPH SA, numer rachunku:
48 1060 0076 0000 3210 0018 9248

Terminy wpłat czesnego:

Czesne w całości - w ciągu 5 dni od daty ogłoszenia informacji o utworzeniu grupy oraz przyjęciu na kurs.

Zasady przyjęć:

O przyjęciu na studia decyduje złożenie kompletu dokumentów . Po potwierdzeniu utworzenia grupy kandydaci dokonują wpłaty czesnego za kurs.

Wymagane dokumenty:
  • podpisany wydruk formularza-wniosku o przyjęcie na kurs
  • list motywacyjny
  • 1 fotografia (zgodna z wymogami stosowanymi przy wydawaniu dowodu osobistego)
  • kserokopia awersu i rewersu dowodu osobistego
  • dowód wniesienia opłaty za kurs (opłatę za kurs należy wnieść w ciągu 5 dniu od otrzymania informacji o utworzeniu grupy).

Dokumenty można składać do 20 czerwca osobiście lub przesłać pocztą na adres:
Biuro Rekrutacji Collegium Civitas
Pałac Kultury i Nauki, XII piętro
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Polityka Prywatności